Wicepremier Gliński powołał Radę Dialogu z Młodym Pokoleniem

7 października br. w KPRM miała miejsce uroczystość powołania Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem, nowo powołanego z inicjatywy Wicepremiera i Przewodniczącego Komitetu do spraw Pożytku Publicznego prof. Piotra Glińskiego organu, w którego skład weszło 24 przedstawicieli młodzieżowych organizacji pozarządowych, młodzieżowych rad gmin i Parlamentu Studentów, a także 11 reprezentantów instytucji publicznych (m.in. Prezydenta RP, Prezesa Rady Ministrów, administracji rządowej, jednostek samorządu terytorialnego czy Rzecznika Praw Dziecka).

Wicepremier Gliński w otwierającym ceremonię wystąpieniu podkreślał, że mamy do czynienia z historycznym momentem, ponieważ po raz pierwszy w polskim życiu publicznym powstała instytucja dialogu obywatelskiego pomiędzy najwyższymi władzami państwowymi a Młodym Pokoleniem Polaków.

Po wręczeniu nominacji członkom nowego gremium, miało miejsce pierwsze posiedzenie Rady. Podczas posiedzenia odbyły się wybory dwóch współprzewodniczących Rady, którymi zostali Piotr Wasilewski (strona pozarządowa) i Piotr Mazurek (strona rządowo-samorządowa), a także omówiono pomysły na pierwsze inicjatywy.

Poniżej znajduje się pełna lista członków Rady, reprezentujących organizacje pozarządowe, młodzieżowe rady gmin oraz Parlament Studentów, a także przedstawicieli Prezydenta RP, Prezesa Rady Ministrów, Rzecznika Praw Dziecka, administracji publicznej i jednostek samorządu terytorialnego. 

  1. Angelika Adamska
  2. Michał Budny
  3. Patryk Czech
  4. Wojciech Dobrowolski – Przedstawiciel Ministra Sportu i Turystyki
  5. Agata Erhardt-Wojciechowska
  6. Karol Handzel
  7. Wojciech Jachimowicz – Przedstawiciel Rady Działalności Pożytku Publicznego
  8. Dariusz Jóźwiak
  9. Jakub Kamiński
  10. Sebastian Kęciek – Przedstawiciel Ministra Edukacji Narodowej
  11. Jacek Kurzępa – Przedstawiciel Przewodniczącego Komitetu do spraw Pożytku Publicznego
  12. Paweł Kwietniewski-Futerski
  13. Patryk Lisiecki
  14. Bożena Lisowska – Przedstawiciel jednostek samorządu terytorialnego
  15. Barbara Łabędzka
  16. Ireneusz Maj – Przedstawiciel Rzecznika Praw Dziecka
  17. Bogdan Marek
  18. Marcin Martyniak – Przedstawiciel Prezesa Rady Ministrów
  19. Piotr Mazurek – Przedstawiciel Przewodniczącego Komitetu do spraw Pożytku Publicznego
  20. Dawid Moryl
  21. Tomasz Olszewski – Przedstawiciel Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
  22. Tomasz Opar
  23. Fryderyk Radwan-Bieda – Przedstawiciel Prezydenta Rzeczypospolitej
  24. Piotr Rydzewski
  25. Patrycja Serafin
  26. Aleksandra Siwek
  27. Joanna Szydłowska
  28. Karol Szymura
  29. Hubert Taładaj
  30. Ksenia Ulanowicz-Sienkiel – Przedstawiciel Przewodniczącego Komitetu do spraw Pożytku Publicznego
  31. Piotr Wasilewski
  32. Mateusz Węgrzyn
  33. Agnieszka Wąglorz
  34. Jakub Żebrowski
  35. Julian Żelaznowski